Anasayfa » WhatsApp’tan yeni özellik: Gönderilen fotoğraflar artık daha kaliteli olacak
Android

WhatsApp’tan yeni özellik: Gönderilen fotoğraflar artık daha kaliteli olacak

WhatsApp’ın yeni özelliği, gönderilen fotoğrafların "çamur gibi" görünmesinden rahatsız olanları sevindirecek.

WhatsApp’ın eklemeyi düşündüğü yeni bir özellik, kullanıcıların çektikleri fotoğrafları arkadaşlarına özgün çekildiği formatta ve kalitede göndermelerine imkan verecek. Böylelikle, WhatsApp’ta gönderilen fotoğrafların kalitesi bozulmayacak.

WhatsApp Ayarlar menüsüne getirilecek olan yeni bir seçenek ile fotoğraf gönderirken kullanılacak fotoğraf kalitesini belirlemek mümkün olacak. WhatsApp şu anda fotoğrafları gönderirken çözünürlüğü yüksek tutmak için “En Düzgün Kalite” diye bir seçenek sunuyor, lakin kullanıcılar bu ayarı kullansalar bile uygulama fotoğrafları tekrar de sıkıştırıyor ve bu da orjinal kalitenin düşmesi manasına geliyor.

  • WhatsApp’ta yasaklanmayın: WhatsApp yasağı almak istemiyorsanız, bunları sakın yapmayın!

Fotoğrafların sıkıştırılmasının nedeni, transfer müddetini kısaltmak ve transfer edilen data ölçüsünü azaltmak. Fakat bu yeni seçenek kullanıma sunulursa, kullanıcılar istedikleri fotoğrafı bozulmadan, orjinal çözünürlüğünde (ve olağandan daha uzun sürede) gönderme seçeneğine sahip olacak.

Şu anda geliştirme evresinde olan bu yeni özellik bir sonraki WhatsApp beta sürümünde yer almayacak. Ayrıyeten özellik yalnızca Android sürümünde keşfedildi, bu nedenle iOS sürümüne gelip gelmeyeceği de bilinmiyor.

Etiketler