Anasayfa » WhatsApp’ta görünmez olmak: WhatsApp’ta nasıl görünmez olabilirsiniz?
Android

WhatsApp’ta görünmez olmak: WhatsApp’ta nasıl görünmez olabilirsiniz?

WhatsApp’ta büsbütün görünmez olmak ister miydiniz? Bunu yapmak, aslında o kadar da güç değil. İşte WhatsApp’ta görünmez olmanın yolları...

WhatsApp kullananlar, karşıdaki şahıstan gelen bir iletisi görüp yanıtlamaması ya da geç yanıtlaması nedeniyle vakit zaman sıkıntı duruma düşebilir. Çünkü WhatsApp, hem çevrimiçi olduğunuza dair, hem de gelen bir iletisi okuyup okumadığınıza dair pek çok ayrıntısı karşıdaki bireye esasen sunar.

Böyle bir duruma düşmemek için, “WhatsApp’ta nasıl görünmez olunur” sorusunun karşılığını bilmenizde fayda var. Aslında eski MSN Messenger’da ya da ICQ’da bile “çevrimdışı görün” üzere bir seçenek varken, WhatsApp’ta bunun tek tıklamalık biş süreç olmaması şaşırtan.

WhatsApp’ta Görünmez Olmanın Yolları

Yine de, WhatsApp kullanırken görünmez olmanzın yolları yok değil. Saklılığı artırabilen ve kullanıcıların neler yaptığınızı bilmemesine imkan tanıyan bu seçeneklere göz atıyoruz…

1. “Son Görülme ve Çevrimiçi” durumunu gizleyin

Kişilerinizin WhatsApp’ta en son ne vakit etkin olduğunuzu ya da o an çevrimiçi olup olmadığınızı bilmesini engelleyebilirsiniz. Uygulama ayarlarından “Gizlilik” kısmını açın ve akabinde “Son Görülme ve Çevrimiçi” seçeneğini “Hiç Kimse” olacak formda değiştirin.

2. Okundu bilgisini kapatın

Bu seçenek 2015’ten beri var. Etkin hale getirildiğinde, karşıdaki kişinin sizin bildirisi okuduğunuzu görmesi engellenebiliyor. Öbür bir deyişle, mavi tiki hayatınızdan çıkartıyor. Fakat birebir halde, siz de karşı tarafın iletilerinizi okuyup okumadığını görme bahtını kaybediyorsunuz.

Okundu bilgisini kapatmak için tekrar Ayarlar – Zımnilik yolunu takip etmeniz ve Okundu Bilgisi düğmesini kapalı pozisyonuna geitrmeniz kâfi.

3. WAIncognito kullanın

WAIncognito, bir web tarayıcı uzantısı olarak çalışıyor. Bu yüzden bahsettiğimiz bu seçenek yalnızca WhatsApp Web kullanıcılarının içine yarayacaktır. Eklenti kurulduktan sonra “Son görülme güncellemelerini gönderme” seçeneğini kullanarak kendinizi öteki şahıslardan gizleyebilirsiniz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

  • WhatsApp’a, bilhassa görüntü çekmeyi sevenleri sevindirecek yeni özellikler geliyor

  • WhatsApp, artık de uygulamasına “Saklanan Mesajlar” özelliğini eklemek için çalışıyor

  • WhatsApp ekran manzarası engelleme nasıl yapılır? Ekran manzarasını almayı engelleme özelliği geldi!

Etiketler

Oktay BULUT

Cevap bırak