Anasayfa » WhatsApp’a, bilhassa görüntü çekmeyi sevenleri sevindirecek yeni özellikler geliyor
Android

WhatsApp’a, bilhassa görüntü çekmeyi sevenleri sevindirecek yeni özellikler geliyor

WhatsApp’a yeni bir kullanıcı engelleme seçeneği ve uygulama içinde fotoğraf ve görüntü çekmek için yeni bir sekme sistemi geliyor.

Android için WhatsApp, yakında uygulamayı kullanmayı daha kolay hale getirecek iki yeni özelliğe kavuşacak. Birinci özellik, direkt ileti bildirim açılır penceresinden bir kişiyi engelleme seçeneği. İkinci özellik ise, fotoğraf çekmek ve görüntü kaydetmek için uygulamanın içinden başka sekmeler.

Şu anda, WhatsApp’ta bir kişiyi engellemek istiyorsanız, uygulamaya gitmeniz, sohbeti seçmeniz, kişi bilgilerine dokunmanız ve akabinde kişiyi engelleme seçeneğini belirlemeniz gerekli. Kimi beşerler süreci çok uzun bulabilir, bu nedenle WhatsApp, bir kişiyi direkt bir ileti açılır bildiriminden engelleme seçeneği sunmak için çalışıyor. Bu, bir kişiyi engellemeyi kolaylaştıracak. Lakin, bu seçenek bireylerinizi kazara engellememek için yalnızca rehberinizde olmayan şahıslar için görünecek.

WhatsApp’ta görüntü kaydetmek istiyorsanız, şu anda kamera deklanşör düğmesini basılı tutmanız gerekiyor. Düğmeye tek bir sefer dokunmanız ise fotoğraf çekmenizi sağlıyor. Uzun bir görüntü kaydetmek istediğinizde bu, can sıkıcı olabiliyor. Bundan sonra görüntü kaydetmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken vizörde görüntü modunu seçip kayıt düğmesine bir kere basmak olacak.

Kişileri ileti bildirimi açılır penceresinden engelleme seçeneği şu anda geliştirme kademesinde olan WhatsApp Beta v2. 23. 2. 5 sürümünde görüldü. Yeni kamera modları ise WhatsApp Beta v2. 22. 24. 21’de bulunuyor. Her iki özelliğin de önümüzdeki birkaç ay içinde uygulamanın kararlı sürümüne sunulmasını bekleniyor.

Oktay BULUT

Cevap bırak