Anasayfa » Google taşınabilir dizaynını değiştiriyor: İşte yeni görünüm
Android

Google taşınabilir dizaynını değiştiriyor: İşte yeni görünüm

Google, taşınabilir uygulamasının tasarımı besbelli bir formda değiştiriyor. Firma, Material You dizaynına geçiş yapacak işte imajlar...

Google, uzun müddettir uygulamasının yeni Material You dizaynını test ediyor. Uygulamanın yeni tasarımı, neredeyse tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkmaya başladı. Yeni tasarım dışında ek olarak kullanım tecrübesini güzelleştirecek birçok özellik de var. Pekala Google mobilin yeni tasarımı nasıl görünüyor ve özellikler neler? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Google mobilin yeni tasarımı, kullanıcılara yardımcı olacak

Google uygulamasının yeni dizaynında öncelikle arama motorunun çabucak altında yer alacak küçük kutular içinde teklifler yer alacak. Bu kutularda kullanıcıların arayabileceği arama teklifleri bulunacak. Kutular sayesinde Google kullanıcıları, rastgele bir arama yapmadan pratik bir halde arama motorundan bilgi edinecek.

Tasarım değişikliğinde Google hesabının profil fotoğrafındaki farklılık de göze çarpıyor. Evvelce şirket tarafından belirlenen rastgele bir tek renk profil fotoğrafı çerçevesinde kullanılırken şu anda Google’ın marka renkleri olan kırmızı, mavi, yeşil ve sarı profil fotoğrafını çeviriyor.

Tasarım konusuna gözle görülür bir öteki değişkenlik ise genel olarak yazı tipinde var. Değişen yazı tipi sayesinde Google uygulamasındaki Ayarlar seçenekleri birbirinden daha kolay ayırt edilecek.

Son olarak bir de AMOLED ekran özelliğine sahip akıllı telefon kullanıcıları için geldi. AMOLED ekranlı akıllı telefon kullanıcıları artık büsbütün karanlık temada tamamen siyah ekrana sahip olacak. Google Android taşınabilir dizaynına ek olarak masaüstü sürümde olduğu üzere profil fotoğrafına tıklayarak hesap değiştirme seçeneğini de sunacak.

Öte yandan Google taşınabilir Material You tasarımı, son beta sürümünde tüm kullanıcılara açıldı. Kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdi aşikâr değil.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni Google taşınabilir dizaynını nasıl buldunuz ve beklediğiniz diğer yenilikler var mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.