Anasayfa » Bu Ücretsiz Programlar Sayesinde Bilgisayarınız Daha Kullanışlı Hale Gelecek
Teknoloji

Bu Ücretsiz Programlar Sayesinde Bilgisayarınız Daha Kullanışlı Hale Gelecek

Özellikle iş için kullandığımız bilgisayarlarda bazı programlar hayati önem taşıyor. Bu programların birçoğu ücretli olmasına rağmen ücretsiz alternatifleri de bulunuyor. Hayatınızı kolaylaştıracak ücretsiz programları sizin için sıraladık. Tamamen ücrets...

Özellikle iş için kullandığımız bilgisayarlarda bazı programlar hayati önem taşıyor. Bu programların birçoğu ücretli olmasına rağmen ücretsiz alternatifleri de bulunuyor. Hayatınızı kolaylaştıracak ücretsiz programları sizin için sıraladık.

Tamamen ücretsiz bu programlar her bilgisayarın ihtiyacı niteliğinde. Gelin listeye yakından bakalım.

FireAlpaca: Windows ve Mac platformlarında kullanılabilen bu programlar dijital çizimler yapmak mümkün.

FireAlpaca indirme linki için tıklayınız.

Calibre: E-kitap formatındaki bütün metinleri okunur bir şekilde size sunan bu program açık kaynak kodlu olarak sunuluyor.

Calibre Windows indirme linki: https://github.com/kovidgoyal/calibre/releases/download/v6.0.0/calibre-64bit-6.0.0.msi

Calibre macOS indirme linki: https://github.com/kovidgoyal/calibre/releases/download/v6.0.0/calibre-6.0.0.dmg

VLC Media Player: Neredeyse tüm video formatlarını oynatabilen bu program her bilgisayarda olması gerekenler arasında.

VLC Media Player indirme linki:Resmi VLC ortam oynatıcı indirmesi, en iyi Açık Kaynaklı oynatıcı – VideoLAN

Shortcut: Ücretsiz olarak sunulan bu program sayesinde profesyonel video düzenleme uygulamaları kadar iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Audacity: Bu ses düzenleme programını tüm platformlarda ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Audacity indirme linki: Audacity

Zotero: Özellike tez yazanlar için gerekli olan bu program bilimsel araştırma ve alıntı kaynaklarını toplamak için kullanılyor. Tamamen ücretsiz ve Google Chrome eklentisi de mevcut.

Zotero indirme linki için tıklayın.

ShareX: Ekran görüntüsü alma ve paylaşmak için kullanılan uygulamayı ücretsiz olarak kendi sitesinden veya steam üzerinden indirebilirsiniz.

ShareX indirme linki için tıklayın.

Dashlane: Şifrelerinizi saklayan ve hatırlamanıza yardımcı olan bu programın ücretsiz sürümü 50 adet şifreyi saklayabiliyor.

Dashlane indirme linki için tıklayın.

7-Zip: Dosya arşivleme ve sıkıştırma yapabildiğiniz özgür yazılım, diğer sıkıştırma yazılımlarından uzaklaşmak isteyenler için iyi bir seçenek.

7-Zip indirme linki için tıklayın.

Launchy: Aradığınız programları kolayca bulmanızı sağlayacak bir program. Bilgisayarda tam sizin gözünüzün önünde duruyor ve başlatmak istediğiniz bir dosyanın ya da programın adını yazmanız yeterli.

Launchy indirme linki için tıklayın.

Rambox: Bu programı bilgisayarınıza indirdikten sonra WhatsApp, Skype, Facebook Messenger, Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarındaki hesap bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. Böylece, yalnızca tek bir program kullanarak tüm hesaplarınıza kolayca ulaşabilir ve mesaj karmaşasının önüne geçebilirsiniz.

Rambox indirme linki için tıklayın.

Libre Office: Microsoft Office programlarına alışkın olanlar için en doğru seçenek diyebiliriz. Birkaç küçük arayüz farkı dışında Microsoft Office programlarına çok benzeyen LibreOffice, dünya genelinde en yaygın kullanılan ücretsiz program.

Libre Office indirme linki için tıklayın.

Revo Uninstaller: Bu program sildiğiniz bir programı kelimenin tam anlamıyla bilgisayarınızdan söküp atıyor. Revo Uninstaller ile sildiğiniz bir program ne internet tarayıcınızda bir eklenti bırakıyor ne de kıyıda köşede artık bir dosya bırakıyor.

Revo Uninstaller indirme linki için tıklayın.